"Dzień z Freestyle Football" ! Inwazja freestylerów na Rynku Wielkim

Data opublikowania: 0000-00-00 00:00:00 / Dodał: Michał Rycaj

W ramach Festiwalu Wszystko Gra w Zamościu w ostatnią niedziele sierpnia odbył się "Dzień z Freestyle Football" . Zamojski Rynek Wielki został oblężony przez freestylerów i miłośników tego sportu. W ponad 2 godzinnym programie eventu Akademii odbyły się pokazy czołowych freestylerów, konkursy, warsztaty oraz główny punkt - Turniej dla początkujących graczy.

Turniej składał się z trzech konkurencji. Najważniejsza z nich to Battle, czyli pojedynki freestyle jeden na jednego. Poza tym młodzi rywalizowali w Street Soccerze czyli piłce ulicznej oraz pojedynkach drużynowych. Wszystkie konkurencje wygrał uczeń Akademii "MichRyc" - Kamil Skwaryło ( drużynowo razem z Szymonem Knapem ).

Wśród zaproszonych gości znalazł się min. Spinny Vinny - freestyler, który przybył prosto z Nowego Jorku. Podczas eventu poza niesamowitymi pokazami pełnił rolę sędziego głównego turnieju również prowadząc warsztaty dla młodych graczy.

Bardzo ważnym wydarzeniem podczas imprezy była prezentacja nowego Boiska do piłki ulicznej, które zostało zakupione przez OSiR w Zamościu.  

Event zakończył się wielkim sukcesem i jesteśmy przekonani, iż wrócimy z tego typu imprezami ze zdwojoną siłą !

Relacja video z imprezy znajduje się w dziale "GALERIA"